مجله اینترنتی حنانه
سلامت، پوست و زیبایی، تناسب اندام، پزشکی و دارویی

این روزها که همه نگران کرونا هستند ممکن است برخی دچار علائمی شوند که آنها را بیشتر نگران کند. ممکن است حساسیت های فصلی که شیوع آن در این فصل هم زیاد است یا سرماخوردگی باعث شود برخی افراد فکر کنند که نکند مبتلا شده باشند. در این پست می خواهیم به تفاوت های حساسیت های فصلی و سرفه های ناشی از رفلکس معده با بیماری کرونا بپردازیم.

تفاوت کرونا با حساسیت فصلی (آلرژی) چیست؟

به نقل از خبرگزاری تسنیم و خبر گذاری آنلاین خانم عاطفه عابدینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره تفاوت‌های آلرژی یا حساسیت فصلی و کرونا می گوید: علامت بارز آلرژی، ریزش اشک و آبریزش بینی و خارش گلو است اما آبریزش بینی در بیماری کرونا شایع نیست و احتمال بروز آن زیر پنج درصد است و معمولاً ریزش اشک در کرونا وجود ندارد؛ همچنین حالت کوفتگی و خستگی بدن و بدن‌درد که در کرونا بروز پیدا می‌کند در سرماخوردگی و حساسیت کمتر است.

و اینکه کدام سرفه‌های خشک به کرونا مربوط است؟ خانم عابدینی با بیان اینکه افراد دچار رفلاکس معده، معمولاً پس از مصرف برخی مواد غذایی خاص یا دراز کشیدن ممکن است سرفه‌های خشکی داشته باشند، خاطرنشان کرد: در کرونا، تب، خستگی، بدن‌درد به‌ وجود می‌آید در حالی که فرد دچار رفلاکس معده خودش می‌داند که در چه مواقعی دچار رفلاکس و سرفه‌های خشک می‌شود و بنابراین نباید با یک سرفه خشک، نگران کرونا بود.

این روزها نگرانی های ناشی از ابتلاء به کرونا خود یک مشکل محسوب می شود. داشتن استرس همانطور که بسیاری از پزشکان  به آن اشاره می کنند باعث ضعف در سیستم ایمنی بدن می شود. اینکه این موضوع را جدی بگیریم بسیار اهمیت دارد اما اینکه مدام در استرس باشیم باید بدانیم به خودمان حتما صدمه خواهیم زد. پس با رعایت نکات بهداشتی و توجه به علائمی که این روزها از رسانه ها اعلام می شود سعی خواهیم کرد کرونارا شکست دهیم.


و خوب می دانی وقتی کاری را شروع می کنی که صحیح است و راهی را که می روی و حرفی که می زنی برای رضای خداست، نتیجه اش قطعا عالی است، هرچند که ظواهر، آن را بپوشانند زیرا یقین داری که روزی خورشید، رخ از حجاب بر خواهد گرفت و چشمان غافلان و ظاهر بینان را به روی حقیقت خواهد گشود. چون ایمان داری که هر کس سرانجام راه به خدا واگذاشت، خدا او را تنها نگذاشت و هر که دستش را به دست او داد از این آشفته بازار،که گم گشتگانش بسیارند، به سلامت باز آمد.(دکتر آزمندیان)

تمام محتوای ما دارای منابع مشخص می باشد و استفاده از مقالات ما با درج منبع و لینک سایت مجاز است. هر گونه سوء استفاده از نام مجله حنانه خلاف قوانین بوده و پیگرد قانونی دارد. محتوای مجله طبق قوانین جمهوری اسلامی می باشد.

*************************************
محتوا نویسان:پریسا پروین و لیلا واحد

=