تایتل قالب


نیرویی که به دلیل داشتن انگیزه و هدف در زندگی ایجاد می گردد گاهی می تواند از آدم یک شاهکار بسازد! انگیزه همان قدرتی است که باعث می شود از شکست ها نترسیم و همچنان با انرژی ادامه دهیم. اما چرا بعضی از افراد نمی توانند انگیزه کافی برای بهتر زندگی کردن را در خود ایجاد کنند؟ یکی از دلایل بی انگیزه بودن غرق شدن در روز مرگی ها و بزرگ کردن مسائل و مشکلات است. وقتی هر روز با افرادی منفی باف رفت و آمد داشته باشید و مدام حرف های منفی بشنوید، انگیزه تان ازبین خواهد رفت. اما آنچه که بسیار اهمیت دارد این است که هیچ کس نمی تواند به فرد دیگری انگیزه دهد. تنها کاری که دیگران می کنند تشویق ما برای انجام دادن کارهاست. بهترین مشوق خود ما هستیم! برای اینکه بتوانیم به خودمان امید و انگیزه دهیم بسیار مهم است که مراقب افکارمان باشیم. افکار ما با هدایت کردن رفتار و احساساتمان، تحقق می‌یابند. از این رو خواندن جملات انگیزشی‌ای که آدم‌های موفق بیان کرده‌اند مسیرذهنی ما را به سمت افکار نیرومند آنها پیش می‌برد و به ما انگیزه‌ می‌دهد که به دنبال اهدافمان برویم. توانایی شما برای با‌ انگیزه بودن نه فقط به نفع خودتان است، بلکه بر اطرافیان شما نیز اثر می‌گذارد. اگر فردی با انگیزه و مثبت اندیش باشید همه‌ی افراد در کنار شما رشد خواهند کرد.

 

این انگیزه است که انسان را هر روز جوان تر می کند. اگر من در زندگی انگیزه ای مهم و بزرگ داشته باشم نه تنها پیر نمی شوم بلکه هر روز جوان تر میشوم و توانایی هایم نیز افزایش خواهد یافت.

 

 

چه کسی گفته برای داشتن انگیزه باید از نظر سنی جوان بود! این طرز فکر درست نیست، زیرا ایجاد انگیزه سن و سال نمی خواهد!

 

 

چرا اکثر افراد فکر می کنند داشتن انگیزه به سن و سال بستگی دارد؟! همه ما با خیلی از آدم ها مواجه شده ایم که وقتی سن شان از سی سال بیشتر می شود یا به میانسالی می رسند می گویند از ما دیگر گذشته! دیگر قدرت جوانی را نداریم که چنین و چنان کنیم. وقتی به آن ها پیشنهاد ادامه تحصیل داده می شود فکر می کنند دیگر توانایی این کار را ندارند. خیلی از ما فکر می کنیم که با افزایش سن، رشد مغز متوقف شده و این بار، فقط رشد نزولی خواهد داشت. یعنی نه تنها چیزی اضافه نمی شود بلکه قدرت گذشته خود را از دست خواهد داد. هیچ دلیلی برای پیر شدن وجود ندارد جز آنچه در ذهن شما می گذرد. قانون جذب بیان می کند که هر چیزی را که بخواهی می توانی به دست آوری.

می‌خواهید از روز اول هفته شروع کنید و کارهایی را که دوست دارید از شنبه انجام دهید؟! مثلا ورزش کنید، از شنبه رژیم بگیرید، از شنبه زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید، سراغ کتاب‌های نخوانده و خاک گرفته کتابخانه بروید، همین شنبه به یکی از دوستان قدیمی سری بزنید اما این کار را نمی‌کنید. دلتان می‌خواهد این کارها را انجام دهید اما انرژی و انگیزه لازم برای انجام کار و شور و اشتیاق کافی برای برداشتن قدم اول را ندارید. انگار منتظرید تا یک نفر بیاید و شما را کشف کند، به شما انگیزه دهد و تشویقتان کند. به خودتان ایمان داشته باشید و قدم اول را بردارید. اراده کنید و انجامش دهید! آدم ها به هر چیزی که تکرارش می کنند عادت می کنند. اگر تلاش کنیم و آنچه را می خواهیم انجام دهیم، تکرار کنیم و اراده داشته باشیم     می توانیم زمان را برای انجام کاری که می خواهیم تنظیم کنیم.

 

 

   

گاهی وقت‌ها خیلی مشکل است که به خودمان انگیزه دهیم و به چیزهایی که دلمان می‌خواهد، برسیم. میل طبیعی، ما را به طفره رفتن و کار را به وقت دیگری موکول کردن، ترغیب می‌کند. زندگی به نظرمان همین چیزهای ساده می‌آید و به وضع موجود راضی می‌شویم؛ شغلی برای رفتن سر کار، خانه ای برای تمیزکردن، فهرستی برای خرید رفتن، تلویزیونی برای تماشا کردن و همین فکر، انتظارات ما را از خودمان کم کرده و فکر بهبود را از سرمان بیرون می‌کند، مدام برای انجام کارهای مهم بهانه می آوریم اما اگر بتوانیم خودمان را به انجام این کارها عادت دهیم، مشکل حل می‌شود. واقعیت این است که خودمان خالق عادت‌ها و روزمرگی‌های زندگی‌مان هستیم. این ما هستیم که به خودمان اجازه می‌دهیم به انجام کاری عادت کنیم. شاید در شروع سخت باشد اما مدتی نمی‌گذرد که از انجام آن کار لذت می‌بریم.

 

 

چطور می‌توانید به خودتان انگیزه دهید؟

برای داشتن انگیزه اول از همه باید هدف داشته باشید. بدون داشتن هدف و مقصد، خیلی مشکل است که بتوانید به خودتان انگیزه دهید؛ بنابراین لازم است هدفتان را مشخص و درباره راه‌های رسیدن به آن تصمیم گیری کنید، سپس آن را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کرده تا راحت‌تر بتوانید از عهده انجام آن برآیید.

داشتن برنامه ریزی و عمل به آن و بعد از آن تعیین هدف های کوچک در راستای هدف اصلی و سپس رسیدن به آن ها می تواند به ایجاد انگیزه و افزایش آن کمک کند. پس برنامه ریزی کنید و طبق آن پیش بروید و همچنین بسیار مهم است به خودتان اهمیت دهید و مراقب خودتان باشید یا بهتر بگویم خودتان را دوست داشته باشید و اینکه:

حداقل یک ساعت در روز را به خودشناسی اختصاص دهید.

کتاب های مفید مطالعه یا موسیقی الهام بخش گوش کنید.

خود را مجبور کنید تا از زندگی لذت ببرید.

به خود یاد بدهید که کاری که آغاز کرده اید را باید تمام کنید.

بسیاری از ما پیش از پایان یک کار یا انجام یک تصمیم، سراغ کار دیگری می رویم. این خوب نیست. همیشه کارهای خود را تمام کنید.

مهم است که برای زندگی کردن در حال تلاش کنیم اگر در گذشته ها گیر کرده اید یا در آینده ای که نیامده سیر می کنید، نمی توانید از لحظه های کنونی خود استفاده و تصمیمات درست بگیرید، وهمچنین با کسانی معاشرت کنید که به شما انگیزه می دهند و روحیه قوی و مثبتی دارند. افرادی که هرگاه با آنها سخن می گویید احساس کنید نیرو گرفتید و می خواهید تصمیمات خود را با قدرت عملی سازید.

فعال و با اراده باشید و به سرعت حرکت کنید. احساس نیاز و ضرورت انجام یک کار در شما حسی است که باید تقویت کنید. این حس، شما را از هر کس دیگری متمایز می‌کند. تعصب داشته باشید و آن را تقویت کنید. هر گاه ایده خوبی به ذهن تان رسید، آن را یادداشت کرده و برایش برنامه ریزی و بعد آن را عملی کنید. هر چه بهتر به هدف برسید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

وقتی به مقصد و اهدافتان رسیدید، سعی کنید به انجام دادن آن عادت کنید و آن را جزئی از برنامه روزمره‌تان قرار دهید. اگر این هدف، ورزش یا تغذیه مناسب است، آن را ادامه دهید؛ اگر کار و تلاش برای پیشرفت و ارتقای شغلی یا هر چیز دیگری است، آن را جزئی از برنامه روزمره‌تان قرار دهید.

واگر ازکسانی هستید که زیاد تلویزیون تماشا می‌‌کنند، تلاش کنید که کمتر به تماشای برنامه‌های تلویزیونی بنشینید و فعالیت‌های مورد علاقه خود را در زندگی واقعی دنبال کرده و با روش‌های خودتان انجام دهید.

شما می توانید با مطالعه زندگی نامه افراد موفق جهان و یا دیدن فیلم های مستند و انگیزشی، با صحبت کردن با افراد موفقی که در اطراف خود می شناسید انگیزه خود را به خوبی افزایش دهید. با این کار متوجه می شوید که همان طور که آنها توانسته اند به موفقیت در زندگی و کار خود برسند شما هم می توانید. و در آخر مصمم و با اراده باشید و از تلاش کردن خسته نشوید و از شکست نهراسید.

 

برگرفته از entrepreneurr

گروه مدیر ذهن

  banki.ir

سلامت نیوز

 

 


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مجله اینترنتی حنانه

سلامت، پوست و زیبایی، تناسب اندام، پزشکی و دارویی

تایپ دانش، سفارش تایپ غیر حضوری و تخصصی تمامی متون شما از جزوات درسی تا متون تخصصی و عمومی را از طریق واتساپ و تلگرام و با پشتیبانی 24 ساعته انجام میدهد. توضیحات و نمونه کارها را می توانید از طریق صفحه اینستاگرام یا وب دانش بلاگ دنبال کنید.
اینستاگرام(دانش فریلنسر) danesh.freelanceer@
دانش بلاگ Tdanesh.blog.ir
*******************************************
و خوب می دانی وقتی کاری را شروع می کنی که صحیح است و راهی را که می روی و حرفی که می زنی برای رضای خداست، نتیجه اش قطعا عالی است، هرچند که ظواهر، آن را بپوشانند زیرا یقین داری که روزی خورشید، رخ از حجاب بر خواهد گرفت و چشمان غافلان و ظاهر بینان را به روی حقیقت خواهد گشود. چون ایمان داری که هر کس سرانجام راه به خدا واگذاشت، خدا او را تنها نگذاشت و هر که دستش را به دست او داد از این آشفته بازار،که گم گشتگانش بسیارند، به سلامت باز آمد.(دکتر آزمندیان)

تمام محتوای ما دارای منابع مشخص می باشد و استفاده از مقالات ما با درج منبع و لینک سایت مجاز است. هر گونه سوء استفاده از نام مجله حنانه خلاف قوانین بوده و پیگرد قانونی دارد. محتوای مجله طبق قوانین جمهوری اسلامی می باشد.

مدیر مجله: لیلا واحد
محتوا نویسان:پریسا پروین و لیلا واحد