تایتل قالب


شما هم می توانید خاص باشید، خاص بودن واقعا پیز پیچیده ای نیست! مطالب زیر به خاص شدن شما کمک خواهد کرد. 

اینکه چگونه فردی خاص باشیم می تواند از سه جنبه بررسی شود:

اولین جنبه اش که خیلی از افراد به آن توجه می کنند از لحاظ ظاهر است.
دومین جنبه اش هم از لحاظ باطنی و رفتاری است.
و سومین جنبه خاص بودن هم داشتن بیانی شیوا می باشد.
چگونه خاص بودن

چگونه فردی خاص باشیم سوالی است که خیلی از افراد دوست دارند جوابش را بدانند...

 

 – ظاهر

ظاهر افراد همیشه یکی از عوامل بسیار مهم در شروع هر ارتباطی می باشد. در تحقیقی که دانشگاه هاروارد انجام داده است به این نتیجه رسیده اند که:ذهن انسان ها، افراد را در ۳ تا ۷ ثانیه اول ملاقات بر اساس ظاهر قضاوت می کند و برچسب می زند.

بنابراین برای اینکه فردی خاص باشیم بهتر است که ظاهر متناسبی داشته باشیم. البته منظورم این نیست که خیلی خیلی خاص باشیم و با یک ظاهر نامتعارف در جامعه حضور پیدا کنیم! 

بنا به شخصیت، شغل، سن و … می بایست لباسی بپوشیم که مناسب و متناسب با ما و موقعیتی که در آن حضور داریم باشه. تمیز و آراسته بودن لباس ما یک نکته ای است که بسیار مهم و ضروری است و اگر تمیزی را رعایت نکنیم، هر چقدر هم لباس خوب یا گرانقیمتی پوشیده باشیم باعث می شود که ما شخصی به نظر برسیم که از آداب اجتماعی به دور هستیم.

-بوی بدن ما

اگر می خواهیم که واقعا فردی خاص باشیم می بایست به بوی بدن خودمان هم دقت کنیم.

حداقل چیزی که می توانم در این رابطه بیان کنم اینه که اگه نمی توانیم که بوی خوش بدهیم، حداقلش اینه که بوی بدی ندهیم. متاسفانه خیلی از افراد هستند که بوی عرق بدنشان واقعا اذیت کننده است و این یک مورد کوچک باعث میشود که تمام موارد ظاهری و یا حتی موارد باطنی و رفتاری خوب ما را هم زیر سوال ببرد و دیگران از ما دوری کنند.

 

 – باطن و رفتار

به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده باشه که با شخصی که از لحاظ ظاهری بسیار متشخص بود ارتباط گرفته اید، اما بعد از یک مدت کوتاه متوجه شدید اصلا چیزی که در مورد شخصیت این فرد فکر می کردید زمین تا آسمان فرق دارد و حتی یک دقیقه هم نمی توانید این فرد را تحمل کنید. ظاهر هر شخصی ممکن است که بسیار جذاب و دوست داشتنی و با شخصیت باشد،  اما آن چیزی که باعث میشود این جذابیت و دوست داشتنی بودن باقی بماند چیزی نیست به جز باطن و رفتاری که آن فرد از خودش بروز میدهد.

هر شخصی هر چقدر هم خوش تیپ، زیبا و خوش هیکل باشد و از لحاظ ظاهری عالی باشد، در نهایت این باطن و رفتار شخص مقابل است که تعیین می کند واقعا این شخص، فردی خاص است یا خیر؟

 

-خودتان را از بیرون نگاه کنید، شاید تا حالا خودمان را از بیرون نگاه نکردیم که ببینیم چطور هستیم.

پیشنهاد می کنم که این کار ر انجام بدید و به کارها و رفتارهایی که می کنید فکر کنید.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که در جشنی از شما فیلمبرداری کرده اند و در زمانی که فیلم را نگاه می کنید اصلا از خودتان و وضع ظاهر و هیکلتان خوشتان نمی آید و به فکر می افتید که خودتان را تغییر دهید. اما برای رفتارهایی که داریم نمی توانیم دوربینی را برای ضبطش بگذاریم.

اگر در یک موقعیت خاص یک رفتار خاص و غیرقابل پیش بینی انجام میدهید لطفا کمی به آن فکر کنید.فکر کنید که اگر کسی با شما همچین رفتاری انجام بدهد چطور خواهد شد؟

وقتی این کار را انجام می دهیم متوجه می شویم که شاید یکسری از کارها را اشتباه انجام می دهیم و یا یکسری از کارهای ما باعث اذیت شدن و ناراحتی اطرافیان ما می شود و یا حتی یکسری از کارهای ما باعث می شود که دیگران را خوشحال کنیم.

 

از شما می خواهم که این موارد را برای خودتان مشخص کنید و بهتر است که آنها را برای خودتان در یک دفترچه یادداشت کنید.

اگر واقعا می خواهید که فردی خاص باشید این کار را انجام دهید و موارد مثبت و منفی خودتان را یادداشت کنید و در طی زمان تلاش کنید تا خودتان را بهبود ببخشید.

چگونه فردی خاص باشیم هم از لحاظ ظاهر است و همینطور از لحاظ باطنی و رفتاری و بیانی.

-رفتار

به عقیده های شخص مقابل احترام بگذاریم

ادب را در رفتار و صحبتمان رعایت کنیم

دروغ نگوییم

دائم حرف خودمان را نزنیم

به حق و حقوق دیگران احترام بگذاریم

خوش قول باشیم

آن تایم باشیم (سر ساعت)

دیگران را زود قضاوت نکنیم

کمتر انتقاد کنیم

اگه می خواهیم انتقاد کنیم، صحیح انتقاد کنیم

کمتر غر بزنیم

لجبازی نکردن

کار خودمان را خودمان انجام دهیم

و …

این موارد تنها گوشه ای از نکاتی است که می بایست در ارتباطات خودمان رعایت کنیم.

 

– بیان

داشتن یک بیان شیوا یکی از عواملی است که باعث میشودما فردی خاص باشیم.

 

اگر می خواهیم دیگران به ما احترام بگذارند و دوست داریم که موفقیت ما در کار و زندگی بیشتر باشد، باید بتوانیم که خوب صحبت کنیم، در غیر اینصورت کسی ما را جدی نخواهد گرفت و قطعا هم فردی خاص نخواهیم بود. ما باید از لحاظ ظاهر، رفتار و بیان خودمان خاص و بهترین باشیم تا بتوانیم در زندگی شغلی و زندگی شخصی خودمان هر روز و هر روز پیشرفت کنیم و دایره ی ارتباطاتمان را گسترش دهیم.در این دوران، ارتباطات بسیار مهم است.

 

منظور این نیست که بخواهیم با ایجاد رابطه کار غیرقانونی انجام بدهیم.

 

اگر دایره ارتباطات ما گسترده باشد به مرور زمان شخصی قابل اعتماد و شناخته شده ای خواهیم شد. فرض کنید که تمام این موارد ظاهری، رفتاری و بیانی را به بهترین شکل ممکن دارا باشیم، اما دایره ارتباطات ما فقط محدود به منزل ما باشد، این مورد برای آقایان بسیار حساس تر و مهم تر است. ولی خب به هر حال خانم های امروزی هم نیاز به گسترش دایره ارتباطاتشان دارند تا بتوانند در موقعیت های شغلی خودشان رشد کنند.

 

نکاتی که در مورد بیان می توان  اشاره کرداین موارد هستند:

تپق زدن

داشتن تکیه کلام و اِ اِ اِ گفتن

فراموش کردن حرف

کم حرفی

واضح صحبت نکردن

یک نواخت صحبت کردن

با سرعت بالا یا پایین صحبت کردن

به صورت کلی اگر بتوانید این موارد را در صحبت کردن و بیان خودتان بهبود ببخشید می توانید  بیانی استاندارد و خوب داشته باشید.

 

این را نظر داشته باشید که برطرف کردن این موارد نیاز به تمرین دارد.

اگر می خواهید فردی خاص و متفاوت شوید می بایست موقعیت هایی که قصد دارید در آنجا خاص باشید را مشخص کنید. قرار نیست و اصلا هم نمی شود که ما همیشه در هر جمعی فردی خاص باشیم.

 

amirmostafa.com


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مجله اینترنتی حنانه

سلامت، پوست و زیبایی، تناسب اندام، پزشکی و دارویی

تایپ دانش، سفارش تایپ غیر حضوری و تخصصی تمامی متون شما از جزوات درسی تا متون تخصصی و عمومی را از طریق واتساپ و تلگرام و با پشتیبانی 24 ساعته انجام میدهد. توضیحات و نمونه کارها را می توانید از طریق صفحه اینستاگرام یا وب دانش بلاگ دنبال کنید.
اینستاگرام(دانش فریلنسر) danesh.freelanceer@
دانش بلاگ Tdanesh.blog.ir
*******************************************
و خوب می دانی وقتی کاری را شروع می کنی که صحیح است و راهی را که می روی و حرفی که می زنی برای رضای خداست، نتیجه اش قطعا عالی است، هرچند که ظواهر، آن را بپوشانند زیرا یقین داری که روزی خورشید، رخ از حجاب بر خواهد گرفت و چشمان غافلان و ظاهر بینان را به روی حقیقت خواهد گشود. چون ایمان داری که هر کس سرانجام راه به خدا واگذاشت، خدا او را تنها نگذاشت و هر که دستش را به دست او داد از این آشفته بازار،که گم گشتگانش بسیارند، به سلامت باز آمد.(دکتر آزمندیان)

تمام محتوای ما دارای منابع مشخص می باشد و استفاده از مقالات ما با درج منبع و لینک سایت مجاز است. هر گونه سوء استفاده از نام مجله حنانه خلاف قوانین بوده و پیگرد قانونی دارد. محتوای مجله طبق قوانین جمهوری اسلامی می باشد.

مدیر مجله: لیلا واحد
محتوا نویسان:پریسا پروین و لیلا واحد